Dziecko i telewizja - fakty kontra mity

Ile czasu dziecko może oglądać telewizję, czy warto włączać telewizyjne bajki niemowlętom i czy oglądanie telewizji prowadzi do nadwagi?

Wyłączony telewizor małe dziecko traktuje jak zwykły mebel albo obraz. A kiedy go włączysz, już nic więcej mogłoby nie istnieć. Dla umęczonej mamy takie chwile są jak zbawienie – wreszcie można usiąść, poczytać, spokojnie napić się herbaty. Czy zastanawiałaś się jednak, jaką cenę będziesz za nie płacić – a właściwie nie ty, tylko dziecko, które ogląda telewizję za wcześnie, za długo albo bez kontroli. Zanim sięgniesz po pilota, sprawdź, co wiesz na ten temat i ile prawdy kryje się w różnych obiegowych opiniach. Nawet niemowlę może krótko oglądać telewizję, zwłaszcza kanały z bajkami dla malutkich dzieci, a na pewno warto włączyć mu DVD.

NIEPRAWDA. Choć telewizyjni producenci zapewniają, że z ich programów korzyść wyniesie nawet bardzo małe dziecko, psychologowie są odmiennego zdania. Według nich do drugiego roku życia dziecko nie powinno w ogóle oglądać telewizji. Co więcej, rodzice w jego towarzystwie też nie powinni tego robić. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetu w Massachusetts wynika, że włączony telewizor źle wpływa na relacje między członkami rodziny, nawet... jeśli nikt go nie ogląda. Jak to się objawia? Rodzice mniej uwagi poświęcają dzieciom, a dzieci nie są w stanie dobrze skupić się na zabawie. Migające obrazy na ekranie rozpraszają je, nawet jeśli pozornie maluch nie zwraca na nie uwagi.

Czytaj dalej - kliknij

Kontakt

Skontaktuj się z nami jeżeli masz pytania.

Kontakt w sprawie ofert i wycen: tel.: 660 762 619

Pomoc techniczna: tel.: 790 700 061

E-mail: biuro@jammik.pl

JAMMik.pl

Mikluszowice 3/3

32-708 Dziewin